POLONYA’DA HASTA VAKA SAYISI 5000 OLDU!

Mart ayı başından bu yana yavaş yavaş artan hasta sayısında bugün 5000’e ulaşan Polonya’da, genç yaşta hayatını kaybedenler de bulunuyor.

Koronavirüs salgınıyla Polonya’da hayatını kaybedenlerin sayısı 136’ya yükselirken, hasta vakası sayısı ise 5000 oldu. Şimdiye kadar 99,284 kişiye test yapıldı.

Avrupa’nın diğer birçok ülkesine göre (özellikle büyük ülkelerini baz alırsak), Polonya’daki vaka sayıları daha yavaş ilerliyor olsa da, evde kalmalı ve çok dikkatli olmalıyız. Çünkü, yavaş da olsa, sayılar bir şekilde artmaya devam ediyor.

Polonya’nın tam zamanında kararlar alarak sınırları erkenden kapatması, okulları tatil etmesi, toplu tüm etkinlikleri iptal etmesi, artış hızının frenlenmesinde kesinlikle etkili oldu.

Polonya’daki koronavirüs haberlerini sayfamızdan düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Türkiye’ye hastalık çok daha sonra ulaştı. Ama yine de Türkiye’deki bulaşma hızı Avrupa’nın birçok ülkesinden çok daha yüksek. O sebeple lütfen dikkat edelim ve evlerde kalalım!

Günde birkaç kez Koronavirüs Polonya sayfamızda rakamları ve gerekli detayları paylaştığımız için her gün yeni sayfa açarak artan rakamları paylaşmıyoruz. Ancak yine her akşam sosyal medya hesaplarımızdan (özellikle Twitter ve Instagram) Günün Özeti şeklinde paylaşımlar yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir