Türkiye’den Polonya’ya koruyucu elbise yardımı

Türkiye korona virüsle mücadele kapsamında Polonya’ya 4 uçakla 90 bin adet koruyucu elbise gönderdi.

Dünya çapında koronavirüse yakalananların sayısının 2 milyonu geçtiği, ölenlerin sayısının ise 150 bine yaklaştığı bu ortamda ülkelerin pandemi ile mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Korona virüsle mücadelede en önemli araçlardan olan koruyucu elbise, maske, dezenfektan maddelerini edinmek ise ülkeler arasında ciddi diplomatik krizlere yol açıyor. Ülkeler arasında adeta koruyucu ekipman savaşlarının yaşandığı bugünlerde Türkiye, Polonya’ya yardım elini uzattı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın Polonya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Marcin Przydacz ile yaptığı video konferans görüşmesi neticesinde Türkiye’nin Polonya’ya 90 bin adet koruyucu elbise göndermesi kararlaştırıldı. Görüşmede önümüzdeki süreçte korona virüsle mücadelede iki ülkenin işbirliğine devam edeceği hususunda da mutabık kalındı.

Türkiye’nin 4 uçakla Polonya’ya gönderdiği 90 bin koruyucu elbise ise dün akşam saatlerinde Polonya’ya ulaştı. Polonya’nın Ankara Büyükelçisi Jakub Kumoch da Facebook hesabında yaptığı paylaşımla koruyucu elbise yardımının yollanmasında emeği geçen başta iki ülkenin Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı yetkilileri olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir