İçeriğe geç

Polonya sınırları ne zaman açacak?

Haftalardır en çok aldığımız sorulardan biri de sınırlarla ilgili. Peki gerçekten Polonya sınırları ne zaman açacak? Yakın zamanda uçuşlar başlar mı?

Dünyanın neresinde olursak olalım gerçekten zor günler geçiriyoruz. Mutlaka geçip gidecek bu günler. Ama peki ya uluslararası uçuşlar ne durumda? Polonya ya da Avrupa Birliği sınırları açacak mı?

Bildiğiniz gibi Polonya 4 aşamlı kısıtlamaları gevşetme planı açıkladı. Bu aşamalar arasında sınırların açılması henüz gündemde değil. Gerçi hangi aşamanın ne zaman uygulanacağı da tam olarak bilinmiyor. Belki 3 hafta belki 3 ay belki 6 ay sürecek. Kim bilir…

Sürekli sosyal medyadan aldığımız soruların başında geliyor bu; Polonya sınırları ne zaman açacak?

Kısa zaman içinde sınırların açılacağını inanamıyoruz maalesef. Keşke yanılsak da, hem salgın bitse gitse hem de hayat normal düzenine biran önce dönse.

Genelde merak edilen tabi ki Türkiye-Polonya arası uçuşlar. Durum şöyle ki, öncelikle Şengen içi uçuşların başlaması söz konusu olur. Avrupa Birliği dışına olan uçuşlar kademeli olarak sonraki dönemde açılabilir. Çünkü sadece Polonya değil Avrupa Birliği de birlik dışından gelen uçuşları kapatmış durumda.

Diğer yandan karayolu ile sınırların açık olduğunu da hatırlatalım. Eğer ülkeye ticari kamyon ile nakliye ya da taşımacı olarak giriş yapıyorsanız, karantinaya girmek durumunda kalmıyorsunuz. Ancak hususi araçla giriş yapanlar, şahıs olarak yolculuk yaptığından dolayı, 14 gün karantinada kalmalılar. Karantina kurallarını da daha önce yazmıştık tabi ki.

Özel izinli uçuşlar devam ediyor. Zaman zaman gerek LOT gerekse Türk Hava Yolları ile ortak uçuşlarla Türkiye-Polonya ayağında uçuşlar gerçekleşiyor.

Evet, umarız en kısa zamanda salgın biter ve biz de SINIRLAR AÇILDI başlığını atacağımız güzel bir yazı kaleme alabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir