Polonya sınırları ne zaman açacak?

Haftalardır en çok aldığımız sorulardan biri de sınırlarla ilgili. Peki gerçekten Polonya sınırları ne zaman açacak? Yakın zamanda uçuşlar başlar mı?

Dünyanın neresinde olursak olalım gerçekten zor günler geçiriyoruz. Mutlaka geçip gidecek bu günler. Ama peki ya uluslararası uçuşlar ne durumda? Polonya ya da Avrupa Birliği sınırları açacak mı?

Bildiğiniz gibi Polonya 4 aşamlı kısıtlamaları gevşetme planı açıkladı. Bu aşamalar arasında sınırların açılması henüz gündemde değil. Gerçi hangi aşamanın ne zaman uygulanacağı da tam olarak bilinmiyor. Belki 3 hafta belki 3 ay belki 6 ay sürecek. Kim bilir…

Sürekli sosyal medyadan aldığımız soruların başında geliyor bu; Polonya sınırları ne zaman açacak?

Kısa zaman içinde sınırların açılacağını inanamıyoruz maalesef. Keşke yanılsak da, hem salgın bitse gitse hem de hayat normal düzenine biran önce dönse.

Genelde merak edilen tabi ki Türkiye-Polonya arası uçuşlar. Durum şöyle ki, öncelikle Şengen içi uçuşların başlaması söz konusu olur. Avrupa Birliği dışına olan uçuşlar kademeli olarak sonraki dönemde açılabilir. Çünkü sadece Polonya değil Avrupa Birliği de birlik dışından gelen uçuşları kapatmış durumda.

Diğer yandan karayolu ile sınırların açık olduğunu da hatırlatalım. Eğer ülkeye ticari kamyon ile nakliye ya da taşımacı olarak giriş yapıyorsanız, karantinaya girmek durumunda kalmıyorsunuz. Ancak hususi araçla giriş yapanlar, şahıs olarak yolculuk yaptığından dolayı, 14 gün karantinada kalmalılar. Karantina kurallarını da daha önce yazmıştık tabi ki.

Özel izinli uçuşlar devam ediyor. Zaman zaman gerek LOT gerekse Türk Hava Yolları ile ortak uçuşlarla Türkiye-Polonya ayağında uçuşlar gerçekleşiyor.

Evet, umarız en kısa zamanda salgın biter ve biz de SINIRLAR AÇILDI başlığını atacağımız güzel bir yazı kaleme alabiliriz.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir