İçeriğe geç

Polonya’da lig maçları 29 Mayıs’ta başlıyor!

Polonya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen lig maçlarının 29 Mayıs’ta başlayacağı duyuruldu.

Polonya Başbakanlık sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ertelenen birinci lig karşılaşmalarının 29 Mayıs’tan itibaren tekrar başlayacağı kaydedildi.

Salgın nedeniyle 13 Mart’ta askıya alınan ligde 26 hafta sonunda 51 puan toplayan Legia Varşova, en yakın rakibi Piast’ın 8 puan önünde zirvede bulunuyor.

Maçlar seyircisiz olarak başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle 13 Mart’ta askıya alınan, 29 Mayıs itibarıyla devam edeceği açıklanan Polonya Ligi’nde takvim belli oldu.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Spor Bakanı Danuta Dmowska-Andrzejuk ile yaptığı basın toplantısında futbol liglerinin devamına ilişkin karar alındığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından PKO Bank Polonya Ekstralasa Yönetim Kurulu, ligin hangi tarihten itibaren devam edeceğine ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantının ardından ligin resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Ekstralasa Yönetim Kurulu Başkanı Marcin Animucki, liglerin 29 Mayıs tarihinden itibaren seyircisiz olarak devam edeceğini bildirdi.

İşte takvim

Liglerin devam etmesi ilgili olarak kesin kararın alınmasının ardından Polonya Futbol Federasyonu’nun belirlediği takvim şu şekilde:

3-4 Mayıs: Oyuncuların ve personellerin testleri

4-10 Mayıs: Hazırlık kampı

27-28 Mayıs: Oyuncuların, personelin ve hakemlerin testleri

29-31 Mayıs: Ekstralasa’nın 27’nci hafta karşılaşmaları

18-19 Haziran: Ekstralasa’nın son haftası

Oynanacak 4 hafta var

30 maç üzerinden oynanan Ekstralasa’da sezonun askıya alındığı 13 Mart tarihine kadar 26 maç oynandı. Legia Varşova, bu 26 maçta 51 puan toplayarak en yakın takipçisi Piast’ın 8 puan önünde yer almayı başarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir