2020’de evden çalışarak para kazanılacak işler

Özellikle şu dönemde hep karşımıza çıkmıyor mu, evden çalışarak para kazanın reklamları? Peki gerçekten kazanabiliyor muyuz? Evden ne işler yapılabilir ki?

İnternette yüzlerce evden yapabileceğiniz işler listesi bulabilirsiniz. Biz sadece birkaç tanesini sizlerle paylaşalım istedik, kendi yorumlarımız ve düşüncelerimizle.

Mesela blog üzerinden para kazanılır mı?

Evet. Ama nasıl? Düzenli bir kitleye hitap etmeye başladıktan sonra, tabi ki kazanılır. Hem Google reklamları hem de sponsorlar destek olmuş olur. Ama öyle pat diye olacak bir mesele değil bu. İyi emek gerektiriyor. Birçok işte olduğu gibi aslında. Bilginizi, tecrübenizi, ya da istediğiniz her türlü konuyu hızlıca paylaşıp internet dünyasında isminizi duyurabilirsiniz. Güzel bir konsept belirlemeniz, kazancınızı artıracaktır.

Satış ortaklığı sistemleri..

Günde en fazla 1-2 saat vakti olan herkesin yapabileceği güzel bir iştir. Bir markayı ya da ürünü tavsiye ederek, insanların kullanmasını ya da tekrar satış için iş ortağı olmasını sağlayarak, komisyonunuzu alırsınız. Booking.com gibi siteler dahi bu sistemle üyelerinin yeni üyeler bulmasını sağlıyor. Mesela bizim hosting firmamız da arkadaşımıza tavsiye ettiğimizde bize 50 Dolar ödüyor. Artık yeni dünyanın popüler işleri haline gelmiş durumda olan satış ortaklığı sistemleri, dünyanın büyük markalarınca uygulanan bir politikadır. Sadece sizin yapmanız gereken, doğru olan firmayı bularak biran önce işe başlamak. İşin güzelliği, mekan ya da zaman ayrımı olmadan çalışabiliyor olmak.

NOT: Bu tarzda yüzlerce sistem var. Detayları öğrenmek için bize Facebook ya da Instagram‘dan ulaşın, size uygun farklı opsiyonlar için birlikte çözüm bulabiliriz.

El işi ürünlerini online satmak…

Özellikle Instagram’da çok rağbet gören bir seçenek. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa, mutlaka denemelisiniz. El emeği göz nuru yaptığınız ürünleri sosyal medyada satmaya başlayabilirsiniz. Sadece sosyal medya değil, birçok online ticaret platformunda ürünlerinizi satabilirsiniz.

Youtuber olmak..

Bu da farklı bir seçenek.. Çokça rağbet görenlerden tabi. Blog açmak gibi, youtube kanalı açmak da gelir modelleri arasında. Üstelik belli bir abone sayısı ve izlenme rakamları sonrasında Youtube ödemeler yapmaya da başlıyor. Sadece güzel bir konsept belirlerseniz, çok daha hızlı şekilde büyüyebilirsiniz, bizden tavsiye.

Geleceğin kazanç kapısı: Podcast

Amerika’da artık kazanmaya da başladı insanlar, ancak Türkçe içerik için ‘geleceğin kazanç kapısı’ dedik. Bildiğiniz kayıtlı radyo sistemi gibi düşünebilirsiniz. Spotify ya da iTunes gibi birçok platformda yayınlar yapabilirsiniz. Youtube’un videosuz hali olarak da düşünülebilir. Bir süre sonra reklamlarla ve sponsorlarla gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Online eğitim vermek

Eğer bir konuda bilgi birikiminiz var ve eğitim vererek gelir elde etmek istiyorsanız, Udemy tarzı platformlarda bu işlemi çok rahat ve karlı şekilde başarabilirsiniz. Binlerce öğrenciye tek platformla ulaşmak mümkün.

Başta da dediğimiz gibi, çokça örnek var ancak biz bildiklerimizden yola çıkarak bazılarına yer vermek istedik. Yine daha detaylı online olarak evden neler yapabiliriz, ek iş olarak yani ek gelir olarak ne yapsak hızlıca bir düzen sağlamış oluruz, yukarıdaki saydıklarımızdan hangisini tavsiye ederiz, biz hangilerini denedik ve ne kadar kazandık, gibi konuları merak ediyorsanız, facebook ya da instagram üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Şimdiden bol şans!

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir