2020’de evden çalışarak para kazanılacak işler

Özellikle şu dönemde hep karşımıza çıkmıyor mu, evden çalışarak para kazanın reklamları? Peki gerçekten kazanabiliyor muyuz? Evden ne işler yapılabilir ki?

İnternette yüzlerce evden yapabileceğiniz işler listesi bulabilirsiniz. Biz sadece birkaç tanesini sizlerle paylaşalım istedik, kendi yorumlarımız ve düşüncelerimizle.

Mesela blog üzerinden para kazanılır mı?

Evet. Ama nasıl? Düzenli bir kitleye hitap etmeye başladıktan sonra, tabi ki kazanılır. Hem Google reklamları hem de sponsorlar destek olmuş olur. Ama öyle pat diye olacak bir mesele değil bu. İyi emek gerektiriyor. Birçok işte olduğu gibi aslında. Bilginizi, tecrübenizi, ya da istediğiniz her türlü konuyu hızlıca paylaşıp internet dünyasında isminizi duyurabilirsiniz. Güzel bir konsept belirlemeniz, kazancınızı artıracaktır.

Satış ortaklığı sistemleri..

Günde en fazla 1-2 saat vakti olan herkesin yapabileceği güzel bir iştir. Bir markayı ya da ürünü tavsiye ederek, insanların kullanmasını ya da tekrar satış için iş ortağı olmasını sağlayarak, komisyonunuzu alırsınız. Booking.com gibi siteler dahi bu sistemle üyelerinin yeni üyeler bulmasını sağlıyor. Mesela bizim hosting firmamız da arkadaşımıza tavsiye ettiğimizde bize 50 Dolar ödüyor. Artık yeni dünyanın popüler işleri haline gelmiş durumda olan satış ortaklığı sistemleri, dünyanın büyük markalarınca uygulanan bir politikadır. Sadece sizin yapmanız gereken, doğru olan firmayı bularak biran önce işe başlamak. İşin güzelliği, mekan ya da zaman ayrımı olmadan çalışabiliyor olmak.

NOT: Bu tarzda yüzlerce sistem var. Detayları öğrenmek için bize Facebook ya da Instagram‘dan ulaşın, size uygun farklı opsiyonlar için birlikte çözüm bulabiliriz.

El işi ürünlerini online satmak…

Özellikle Instagram’da çok rağbet gören bir seçenek. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa, mutlaka denemelisiniz. El emeği göz nuru yaptığınız ürünleri sosyal medyada satmaya başlayabilirsiniz. Sadece sosyal medya değil, birçok online ticaret platformunda ürünlerinizi satabilirsiniz.

Youtuber olmak..

Bu da farklı bir seçenek.. Çokça rağbet görenlerden tabi. Blog açmak gibi, youtube kanalı açmak da gelir modelleri arasında. Üstelik belli bir abone sayısı ve izlenme rakamları sonrasında Youtube ödemeler yapmaya da başlıyor. Sadece güzel bir konsept belirlerseniz, çok daha hızlı şekilde büyüyebilirsiniz, bizden tavsiye.

Geleceğin kazanç kapısı: Podcast

Amerika’da artık kazanmaya da başladı insanlar, ancak Türkçe içerik için ‘geleceğin kazanç kapısı’ dedik. Bildiğiniz kayıtlı radyo sistemi gibi düşünebilirsiniz. Spotify ya da iTunes gibi birçok platformda yayınlar yapabilirsiniz. Youtube’un videosuz hali olarak da düşünülebilir. Bir süre sonra reklamlarla ve sponsorlarla gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Online eğitim vermek

Eğer bir konuda bilgi birikiminiz var ve eğitim vererek gelir elde etmek istiyorsanız, Udemy tarzı platformlarda bu işlemi çok rahat ve karlı şekilde başarabilirsiniz. Binlerce öğrenciye tek platformla ulaşmak mümkün.

Başta da dediğimiz gibi, çokça örnek var ancak biz bildiklerimizden yola çıkarak bazılarına yer vermek istedik. Yine daha detaylı online olarak evden neler yapabiliriz, ek iş olarak yani ek gelir olarak ne yapsak hızlıca bir düzen sağlamış oluruz, yukarıdaki saydıklarımızdan hangisini tavsiye ederiz, biz hangilerini denedik ve ne kadar kazandık, gibi konuları merak ediyorsanız, facebook ya da instagram üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Şimdiden bol şans!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir