İçeriğe geç

Polonya Türkiye Uçuşları Başladı!

Ve beklenen karar geldi. Bugüne kadar olan iki ülke arasındaki uçuş yasağı, Polonya makamlarınca kaldırıldı. Uçuşlar başlıyor.

Cümleleri çok uzatarak heyecanlandırmak da istemiyoruz. Aşağıda da kaynağını bulabileceğiniz gibi, Polonya ve Türkiye arasındaki uçuş yasağı kalkmış oldu.

Yarın itibariyle (29.07.2020) kalkan yasakla ilgili geçerlilik tarihi 11 Ağustos 2020 olarak belirlendi. O gün geldiğinde, tekrar duruma göre uzatma ya da kapatma kararı alınacak. Yani şimdilik süreli de olsa uçuşlar başlamış oldu.

Türkiye zaten uçuşlara başlamaya hazırdı. Ancak Polonya kapıları açmıyordu. Türkiye ile birlikte Cezayir, Gürcistan, Japonya, Kanada, Tayland, Yeni Zellanda, Arnavutluk, Belarus, Kore, Tunus, Ukrayna, Fas ve Ruanda için de Polonya’ya çift taraflı uçuşlar başlıyor.

4 Yorum

 1. maxim maxim

  Çok heyecanlanmayın Polonya hükümeti 2 hafta karantina da kalmanızı isteyecek.

 2. Murat Murat

  Merhaba. Bu konuda bir kaynak var mıdır? Link? Karantina ile ilgili? Teşekkürler.

 3. Nesli Nesli

  Yazı da imza yok hiç bir kanal bu açıklamayı dogrulamadı lutfen dogrulanmayan haberleri yayınlamayın. İnsanalra bilet masrafı yaptırmayın . Kımler nasıl gidecek hangi aşrtlar var ustelik almanya 31.agustos a kadar turkiyeyi riskli ilan etmiş iken….

 4. Murat Murat

  Yorumunuz için çok teşekkürler. Yorumlar bizim için çok değerli. Ancak haberi resmi kaynaklardan almadan neden yayınlayalım? Tamamen resmi bir belgeyi yayınladık. Ve belge elektronik imzalı. Polonya sitelerinde de aynı belgeyi bulabilirsiniz. Mesela burada: karar metni

  Lütfen karalamaya başlamadan önce dikkatlice okuyunuz ya da araştırınız. Tek tek havayollarını arayıp da sormuş olamayız tabi ki. Her hafta kapılar açılacak denildi, biz hiç yayın yapmadık. İnsanlar bilet almasın diye. Sonra resmi karar çıkınca, paylaştık. Teşekkürler yine de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir