Polonya Türkiye Uçuşları Başladı!

Ve beklenen karar geldi. Bugüne kadar olan iki ülke arasındaki uçuş yasağı, Polonya makamlarınca kaldırıldı. Uçuşlar başlıyor.

Cümleleri çok uzatarak heyecanlandırmak da istemiyoruz. Aşağıda da kaynağını bulabileceğiniz gibi, Polonya ve Türkiye arasındaki uçuş yasağı kalkmış oldu.

Yarın itibariyle (29.07.2020) kalkan yasakla ilgili geçerlilik tarihi 11 Ağustos 2020 olarak belirlendi. O gün geldiğinde, tekrar duruma göre uzatma ya da kapatma kararı alınacak. Yani şimdilik süreli de olsa uçuşlar başlamış oldu.

Türkiye zaten uçuşlara başlamaya hazırdı. Ancak Polonya kapıları açmıyordu. Türkiye ile birlikte Cezayir, Gürcistan, Japonya, Kanada, Tayland, Yeni Zellanda, Arnavutluk, Belarus, Kore, Tunus, Ukrayna, Fas ve Ruanda için de Polonya’ya çift taraflı uçuşlar başlıyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

4 Comments on “Polonya Türkiye Uçuşları Başladı!”

  1. Çok heyecanlanmayın Polonya hükümeti 2 hafta karantina da kalmanızı isteyecek.

  2. Merhaba. Bu konuda bir kaynak var mıdır? Link? Karantina ile ilgili? Teşekkürler.

  3. Yazı da imza yok hiç bir kanal bu açıklamayı dogrulamadı lutfen dogrulanmayan haberleri yayınlamayın. İnsanalra bilet masrafı yaptırmayın . Kımler nasıl gidecek hangi aşrtlar var ustelik almanya 31.agustos a kadar turkiyeyi riskli ilan etmiş iken….

  4. Yorumunuz için çok teşekkürler. Yorumlar bizim için çok değerli. Ancak haberi resmi kaynaklardan almadan neden yayınlayalım? Tamamen resmi bir belgeyi yayınladık. Ve belge elektronik imzalı. Polonya sitelerinde de aynı belgeyi bulabilirsiniz. Mesela burada: karar metni

    Lütfen karalamaya başlamadan önce dikkatlice okuyunuz ya da araştırınız. Tek tek havayollarını arayıp da sormuş olamayız tabi ki. Her hafta kapılar açılacak denildi, biz hiç yayın yapmadık. İnsanlar bilet almasın diye. Sonra resmi karar çıkınca, paylaştık. Teşekkürler yine de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir