Kategori: Gündem

Polonya’da Restoranlar ve Kuaförler Açılıyor!

Her ne kadar bazı kısıtlamalarla birlikte de olsa, Polonya’da restoranlar ve kuaförler açılmaya başlıyor. Peki başka ne tür yenilikler bizi bekliyor?

Polonya’nın en büyük milli parkında yangın

Polonya’nın en büyük milli parkı olan Biebrza Milli Parkı’nda yangın çıktı. Yüzeyinin büyük bölümü bataklık ve turbalık olan parkta 8 bin hektar alan kül oldu.

Polonya 4 aşamada kısıtlamaları gevşetiyor!

Restoranlar ne zaman açılıyor? Okullar açılacak mı? Ormanlarda koşuya çıkabilir miyiz? Kuaförler açılacak mı? Polonya Başbakanı ülkenin yeni koronavirüs stratejilerini açıkladı!

Maske zorunluluğu yarın başlıyor! 30Bin Złoty cezası var!

Polonya’da yarın maske sorunluluğu var. Peki hazır mısınız? Üstelik kural ihlalinin bedeli 30,000 złoty’i bulabilecek. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Dünya’nın en büyük uçağı Çin’den Polonya’ya sağlık malzemeleri getirdi!

Çin’den Polonya’ya tonlarca sağlık malzemesi getiren dünyanın en büyük uçağı Antonov An-225 Mriya’da bakalım neler vardı!

Polonya’da yeni ÖNEMLİ kararlar açıklandı!

Koronavirüs ile Polonya’da şimdiye kadar 2,132 kişi hasta oldu ve 31 kişinin hayatını kaybetti. Bugün Polonya’da yeni ÖNEMLİ kararlar açıklandı.

Polonya’da 927 vaka, 12 ölü. #korona

4 Mart tarihinden beri yavaş yavaş artan hasta sayısında bugün 927’ye ulaşan Polonya’da, an itibariyle toplamda 12 kişi hayatını kaybetti.

Polonya’da bir papaz hayatını kaybetti. #Korona

1952 doğumlu Papaz Henryk Borzęcki, Koronavirüs teşhisi konulduktan bir süre sonra hayatını kaybetti.

THY Polonya’daki öğrencileri Türkiye’ye götürüyor!

Sınırları kapatan Polonya’da kalan ve memleketine dönmek isteyen öğrencilere yönelik yapılan çalışmalar doğrultusunda adım atıldı. Öğrenciler THY ile Türkiye’ye dönebilecek.

Polonya kaçak votkaları dezenfektan olarak kullanacak

Polonya’da hükümet, daha önce el koyulan yaklaşık yarım milyon litre kaçak votkayı, Covid 19 salgınına karşı dezenfektan olarak kullanma kararı aldı.

Sağlık Bakanı: Polonya’da Koronavirüs vaka sayısı 10,000’i bulabilir!

Polonya Sağlık Bakanı Łukasz Szumowski’nin yaptığı açıklamada ‘Polonya’da yaklaşık 10,000 Koronavirüs vakası görülecek gibi’ dedi.

27 Yaşındaki Koronavirüs Teşhisli Kadın Hayatını Kaybetti

Polonya’da 27 yaşındaki bir kadın doğum sonrasında koronavirüs teşhisiyle tedavi görürken hayatını kaybetti. Ölüm sebebi ise bakanlıkça açıklandı.

Pazar Günü Alışveriş Yasağı Kalkıyor Mu?

Tüm dünyayı etkileyen salgın haberleriyle birlikte, bir süredir artık alıştığımız Pazar günleri alışveriş yasağı kalkacak mı?

Polonya’dan 47 Milyar Euro’luk Paket! #KORONA

Polonya hükümeti, COVID-19 koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkisini ortadan kaldırmayı ve sağlık hizmetlerine daha fazla yatırım yapmayı amaçlayan 47 milyar Euro’luk paket hazırlandı.

Polonya’dan güzel haber geldi! #korona

Her gün yeni vaka sayıları güncellemekten yorulmuştuk. Polonya’da ilk Koronavirüs vakası teşhisi konulan kişiden iyi haber geldi.

AVRUPA BİRLİĞİ TÜM SINIRLARINI KAPATTI!

COVID-19 salgın virüsü tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Avrupa Birliği de tedbirleri artırma kararı aldı. Tüm sınırlar kapatıldı!

Karantina süresini ihlal edenlere 8 yıl hapis!

Koronavirüs ile mücadelede Polonya çok ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Zorunlu karantina süresini ihlal edenlere yüksek cezalar geliyor.

Polonya: Milletvekilleri Karantinada!

Çevre Bakanı Michał Woś’da Koronavirüs tespit edildiği açıklandıktan sonra Polonya’da milletvekilleri alarma geçti. Pazartesi günü hükümet toplantısına katılan tüm milletvekilleri karantinaya alındı. Yapılan açıklamada Başbakan Mateusz Morawiecki, Sağlık Bakanı Łukasz Szumowski ve 9 Bakan, o toplantıda bulunmuyorlardı. Diğer yandan iktidar partisinden Dariusz Matecki de Twitter’da koronavirüs’üne yakalandığını duyurdu ve ‘evde kalmalısınız’ çağrısında bulundu. Tüm milletvekillerine…
Devamı

Vatandaşlarımız Polonya’dan Nasıl Dönecek?

Polonya’dan uçuşların kapanacağı haberini paylaştığımız günden bu yana heryerden mesajlar alıyoruz. Polonya’da yaşayan vatandaşlarımız Türkiye’ye nasıl dönecek? Ek sefer olacak mı?

LOT Havayolları Polonya’ya dönecekler için program başlattı!

Şuan ülke dışında olan Polonya vatandaşları ve Polonya’da oturum iznine sahip olan kişiler için LOT Havayolları özel bir program başlattı.

SIKÇA SORULANLARI DERLEDİK: Yurt Dışı Giriş-Çıkışlar

Dün sizlerle paylaştığımız gibi dünyada hızla yayılan Koronavirüs ile ilgili Polonya çok ciddi kararlar aldı. Biz de sıkça sorulanları sizler için derledik.

Polonya’da restoranlar kapanıyor! #korona

Polonya Başbakanı az önce canlı yayında alınan yeni kararları açıkladı. Restoranlar, barlar, gece kulüpleri ve kumarhaneler bir süreliğine kapanıyor.

Polonya: Tüm sınırlar kapatılıyor – Yabancı girişi durduruldu!

Polonya Başbakanı az önce canlı yayında alınan yeni kararları açıkladı. Ülke sınırları kapatılıyor, geri dönen Polonyalılar karantinaya alınacak!

LOT Havayolları ‘bazı’ Amerika uçuşlarını askıya aldı! #korona

ABD Başkanı Donald Trump’ın Avrupa’dan gelişlerin durdurulmasına yönelik açıklamasından sonra LOT Havayolları da ‘bazı’ Amerika uçuşlarını askıya aldı.

POLONYA’DAN TÜRKİYE’YE GİDECEKLER İÇİN RESMİ BİLGİLENDİRME

Türkiye’ye seyahat eden veya Türkiye üzerinden geçiş yapan kişiler için bilgi Türkiye, sınırları içinde COVID-19 vakalarını doğrulamıştır. Giriş ve çıkış gereksinimleri (13/03/2020 tarihi itibariyle veriler): Çin, İtalya, Güney Kore, Irak ve İran’a çift yönlü uçuşların askıya alınması; Son 14 gün içinde Çin, Güney Kore, İran, Irak ve İtalya’da kalan yabancıların Türkiye’ye geçiş veya giriş hakkı…
Devamı