Kategori: Koronavirüsü

Polonya’da yeni korona kuralları başlıyor!

Polonya’da vaka sayıları kendi rekorlarını kırmaya başladı. Haliyle tüm Polonya haritası SARI BÖLGE ilan edildi. İkinci dalga kuralları başlıyor!

Varşova’da maske zorunluluğu geliyor mu?

Polonya’da son birkaç haftada bir hayli artış gösteren koronavirüs vakaları, durmak bilmiyor. Peki Varşova’da maske zorunluluğu geliyor mu?

Polonya’da okullar açılıyor!

Polonya’da Mart 2020’de COVID-19 salgınının başlamasıyla birlikte uzaktan eğitim moduna geçen okullar, örgün eğitime başlamaya hazırlanıyor.

Şimdi Polonya’ya kimler gelebiliyor, kimler gelemiyor?

Polonya ve Türkiye arasında uçuşlar başladı. Biz de en çok soruyu bu konuyla ilgili alıyoruz: kimler gelebiliyor, kimler gelemiyor? Açıklamaya çalışalım o halde. Öncelikle belirtmek istiyoruz ki, hemen ilk akşamdan bu yazıyı yayınlamamamızın sebebi, herşeyi tam anlamıyla teyit etmek istememizden dolayıdır. Bu sebeple aşağıda paylaşacağımız bilgileri teyit ettiğimizden emin olabilirsiniz. Şimdi kimler Polonya’ya gelebilir? Polonya…
Devamı

Polonya’da vaka sayısı 43,904 oldu

Mart ayı başından bu yana yavaş yavaş artan hasta sayısında bugün 43,904’e ulaşan Polonya’da, günlük rakamlar pek düşmüş değil. Koronavirüs salgınıyla Polonya’da hayatını kaybedenlerin sayısı 1,682’ye yükselirken, hasta vakası sayısı ise 43,904 oldu. Şimdiye kadar 2,157,025 kişiye test yapıldı. Haberlere ve sayılara kısaca yorum yapacak olursak, bir süre günlük vaka sayıları 200-250 bandında gezerken, bu…
Devamı

Polonya Türkiye Uçuşları Başladı!

Ve beklenen karar geldi. Bugüne kadar olan iki ülke arasındaki uçuş yasağı, Polonya makamlarınca kaldırıldı. Uçuşlar başlıyor. Cümleleri çok uzatarak heyecanlandırmak da istemiyoruz. Aşağıda da kaynağını bulabileceğiniz gibi, Polonya ve Türkiye arasındaki uçuş yasağı kalkmış oldu. Yarın itibariyle (29.07.2020) kalkan yasakla ilgili geçerlilik tarihi 11 Ağustos 2020 olarak belirlendi. O gün geldiğinde, tekrar duruma göre…
Devamı

Polonya virüs sonrası normale döndü mü?

Sürekli aldığımız bu soruya yanıt verelim istedik. Polonya’da durumlar nasıl? Koronavirüs sonrası neler değişti? Yoksa daha etkileri devam ediyor mu?

Polonya’da Restoranlar ve Kuaförler Açılıyor!

Her ne kadar bazı kısıtlamalarla birlikte de olsa, Polonya’da restoranlar ve kuaförler açılmaya başlıyor. Peki başka ne tür yenilikler bizi bekliyor?

Uçuş yasakları tekrar ertelendi!

Polonya’ya ve Polonya’dan yapılacak tüm uçuşlar, özel izinli olanlar haricinde, tekrar ertelenmiş oldu. Peki ne zaman tekrar Polonya havalimanları açılmış olacak?

Polonya 2. aşamaya geçiyor: kısıtlamalar azalıyor!

Geçtiğimiz günlerde 4 aşama açıklayan Polonya, 4 Mayıs’ta ikinci aşamaya geçme kararı aldı. Alışveriş merkezleri açılıyor. Pakette başka neler var?

Polonya’da lig maçları 29 Mayıs’ta başlıyor!

Polonya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen lig maçlarının 29 Mayıs’ta başlayacağı duyuruldu.

Polonya’da okullar ne zaman açılacak?

Polonya Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Dariusz Piontkowski, okulların ne zaman açılacağını açıkladı. Peki kreşler ve anaokulları?

Polonya-Türkiye Uçak Seferlerine İlişkin Duyuru

Yakın zamanda Polonya sınırları ile ilgili yazımızı paylaşmıştık. Şimdi de Polonya-Türkiye uçak seferlerine ilişkin duyurumuz var.

Polonya sınırları ne zaman açacak?

Haftalardır en çok aldığımız sorulardan biri de sınırlarla ilgili. Peki gerçekten Polonya sınırları ne zaman açacak? Yakın zamanda uçuşlar başlar mı?

Türkiye’den Polonya’ya koruyucu elbise yardımı

Türkiye korona virüsle mücadele kapsamında Polonya’ya 4 uçakla 90 bin adet koruyucu elbise gönderdi. Polonya makamlarından teşekkür mesajı gecikmedi.

Polonya 4 aşamada kısıtlamaları gevşetiyor!

Restoranlar ne zaman açılıyor? Okullar açılacak mı? Ormanlarda koşuya çıkabilir miyiz? Kuaförler açılacak mı? Polonya Başbakanı ülkenin yeni koronavirüs stratejilerini açıkladı!

Maske zorunluluğu yarın başlıyor! 30Bin Złoty cezası var!

Polonya’da yarın maske sorunluluğu var. Peki hazır mısınız? Üstelik kural ihlalinin bedeli 30,000 złoty’i bulabilecek. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Dünya’nın en büyük uçağı Çin’den Polonya’ya sağlık malzemeleri getirdi!

Çin’den Polonya’ya tonlarca sağlık malzemesi getiren dünyanın en büyük uçağı Antonov An-225 Mriya’da bakalım neler vardı!

Polonya’da maske ve eldivenler otomatlarda satılıyor!

Polonya’da çok güzel bir adım atıldı ve şimdilik iki büyük şehirde maske, eldiven ve dezenfektanlar otomatlarda satılmaya başlandı. Peki sistem nasıl işliyor? Nasıl bisküvi, çikolata ya da su alıyorsak, şimdi oradan maske, eldiven ya da dezenfektan alabiliyoruz. Şimdilik sadece Varşova ve Kraków’da faaliyete geçen sistem, umuyoruz ki diğer şehirlerde de görülür. Bildiğiniz gibi 16 Nisan…
Devamı

Sağlık Bakanı: Ekonomik kısıtlamaları yavaşça gevşeteceğiz

Polonya Sağlık Bakanı Łukasz Szumowski koronavirüsün yayılmasından kaynaklanan ekonomik kısıtlamaları gevşetmek için önlemler üzerinde çalıştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Duda: ‘Girişimcilere özel paket önerdim’

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, SARS-CoV-2 koronavirüs salgını ve serpintisi sırasında girişimcileri desteklemek için iki ek çözüm önerdiğini açıkladı.

Polonya: Cumhurbaşkanlığı seçimleri nasıl yapılacak?

Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz sırada Polonya’da bir başka gündem daha var. Mayıs ayında planlanmış olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne olacak?

MASKE zorunluluğu GELDİ!

Polonya’da dışarı çıkanlar için MASKE zorunluluğu gelmiş oldu. Yeni tedbirler ve mevcut tedbirlerin güncellemesi üzerine resmi açıklama geldi.

Polonya’da salgın kısıtlamaları uzatıldı!

Bugün Başbakan yine ekranlarımız karşısına geçti ve salgın tedbirleriyle ilgili hem değişikliklerden hem de güncellemelerden bahsetti.

POLONYA’DA HASTA VAKA SAYISI 5000 OLDU!

Mart ayı başından bu yana yavaş yavaş artan hasta sayısında bugün 5000’e ulaşan Polonya’da, genç yaşta hayatını kaybedenler de bulunuyor.